TOWNSHEND -- The Leland & Gray Union Middle/High School’s third quarter honor roll is as follows:

Grade 12

High Honors: Brittany Bills, Genevieve Darling, Addie Mahdavi, Alana Redden, Stephen Scott, Lucy Thorpe.

Honors: Alexandria Adams, Nicholas Bills, Harrison Bovat, Kori Coburn, Justin Coleman, Mae Cramp, Charles Densmore, Sally Densmore, Elizabeth Gallup, Jacob Garland, Itara Jacobs, Karli Knapp, Chen Liu, Duncan McGrath, Claire Miramontes, Stevie Roberts, Samuel Rushton, Zoe Soule, Elizabeth Symanski, Christopher Wilson.

Grade 11

High Honors: Corrin Broussard, Giannina Gaspero-Beckstrom, Olga Gurik, Sammantha Pelton, Kayla Royce, Emily Stockwell.

Honors: Summer Bills, Ryan Borgesen, Haley Buffum, Madison Cannella, William Culver, Erica Cutts, Corso Donati, Marguerite Joyce, Alexa Litchfield, Corey Nystrom, Olivia Reilly, Rachel Spence, Emily Thibault, Rachael Turner, Shelby Whelchel.

Grade 10

High Honors: Erelyn Griffin, Ashley Hescock, Nicolas Morrow, Owynn White, Mehram Zain.

Honors: Owen Beattie, Max Cramp, Grant Cullen, Seth Davis, Chaston Finaldi, Susan Francy, Caitlin Garry, Jonah Koch, Sabin Litchfield, Cortland Manton, Skyler Nupp, Julian Plumadore, Vincent Polhemus, Emma Recchi, Celine Rollins, Lindsey Vachon.

Grade 9

High Honors: Rachel Borgesen, Mackenzie Boyle, Caleb Thibault, Caroline Tietz, Emma Urbaska.

Honors: Ashley Bates, Constantine Benson, Greer Bills, William Bush, Jennifer Chamberlin, Samantha Chase, Aaron Claussen, Chloe Fawcett, Nicholas Fontaine, Bailey Gouin, Kelsey Hescock, Bryce Karg, Cara Linder, Jessica Madore, Molly O’Brien, Madison Russ, Clayton Sanderson, Danielle Senn, Charly Sperling, Jessalyn Stockwell.

Grade 8

High Honors: Adam Culver, John Peloso, Hannah Petronic, Kassidy Wyman.

Honors: Kelsi Bostrom, Olivia Brown, Kenneth Cashman, Joel Emmons, Sean Griffin, Sage Hall, Mariah Hazard, Jake Ires, Emma Lane, Patrick Meyer, Karson Petty, Anastasia Stevens, Morgan Stevens, Michael Underwood, Rebecca Williams.

Grade 7

High Honors: Julia Barton, Evan Bernard, Hannah Buffum, Maris Linder, Lucas Newton, Kaie Quigley, Maxwell Spicer, Fairen Stark, Samuel Thibault, Gabrel Vanni-Phillips.

Honors: Cameron Anderberg, Sarah Anderson, Michael Carona, Justin Crosby, Erin Cutts, Vince Ferrizzi, Trevor Finaldi, Michael Fitzpatrick III, Emily Frost, Robert Hallock, Kayla Hart, Kayla Jacobs, Hunter Leavitt, Aiden McCormack, Aleksander Pelton, Tobias Skarsten.